Test pneu: Michelin Pilot Road 3

V rámci testovací sezóny jsme pro Vás otestovali vrchol nabídky sportovně-cestovních pneumatiky značky Michelin, model Pilot Road 3.

Sada pneu byla obutá na Suzuki GSX-R 1000 K9 a ač se může Gixxer zdát pro použití cestovních pneumatik nevhodný, vězte, že čím dál tím víc motorkářů obouvá svůj superbike právě do podobných pryží. Poskytují totiž dostatečnou oporu v zatáčkách v poměru ke stavu na našich silnicích a celkový nájezd se mnohdy vyšplhá do dvojnásobných čísel v porovnání se sportovními gumami.

Najeli jsme na Pilot Road 3 skoro 1 000 km a můžeme s klidem prohlásit, že Michelin se má rozhodně čím chlubit. Opora v zatáčkách nezmizela ani při rychlejší jízdě, ovladatelnost byla odpovídající a zatěžkávající zkoušce na dálnici D1 za deště obstály Michelinky na jedničku.

Jediným minusem se ukázalo jemné drážkování, díky kterému opticky vzorek rychle mizel při jízdě po dálnici při velkém vedru. Na druhu stranu jsou to ale právě tyto drážky, které zajišťují výborné vlastnosti na mokru.

Cena: od 2 820 ,- Kč
Dostupnost: www.pneumoto.cz
Hodnocení: 4/5

Minitest pneu: Dunlop Sportmax Roadsmart II

Na začátku letošní sezony jsme vyzkoušeli sportovně-cestovní novinku od Dunlopu model Sportmax Roadsmart II, do kterých byla obutá Kawasaki ER6n.

V rámci jednoho víkendu jsme vyzkoušeli všechny druhy provozu od  velkoměsta, přes okresky až po český “tankodrom” D1. Nejlépe se Dunlopka cítí právě na okreskách, kde vám poskytne dobrý grip v zatáčkách bez nutnosti dlouhého zahřívání. Příjemné překvapení nás čekalo i při dálničních přesunech, kde i po celém dni stráveném na panelce nebylo vidět téměř žádné opotřebení. Zajímavé by bylo srovnání s velkým cestovním motocyklem, ale právě nakedbiky střední třídy budou jednou z cílových skupin Roadsmartu.

Přestože jízda v dešti není vyhledávaným koníčkem asi nikoho z nás, vyzkoušeli jsme i ji. Upřímně řečeno, v ovladatelnosti na mokré a suché silnici není s těmito pneumatikymi moc velký rozdíl. Přední jemný dezén odvádí vodu perfektně.

Cena: od 2 682 ,- Kč
Dostupnost: www.pneumoto.cz
Hodnocení: 5/5